Obrazová připomínka piety 4. 5. 2019

Hlas veřejnosti je síla, kterou jen tak nezastavíš

 

Naučme se respektovat sílu hlasu veřejnosti. Osobně jsem takto začal vážně uvažovat na pietním aktu k uctění památky amerických letců v Konopišti. Aniž bych tušil, co mne čeká, dostavil jsem se na místo této pietní akce o hodinu dříve, připraven položit k památníku věnec za Český svaz bojovníků za svobodu. A za tuto hodinu jsem pochopil, že sílu hlasu veřejnosti nelze podceňovat.

Opakovaně jsem byl kontaktován s některými účastníků této pietní akce v amerických uniformách, co že to mám za znak na vázance. Když jsem jim vysvětloval, že je to znak ČSBS – tedy naší organizace, dostal jsem se do prekérní situace, kterou jsem chtěl z počátku řešit okamžitým odjezdem.

Několik veteránů, když zjistili, co je to za znak, mi nezávisle na sobě řekli, jestli se nestydím ten znak nosit veřejně. Když jsem dostal otázku, co to máme za pohybné vedení v Praze, které řídí pan generál Vodička, marně jsem jim vysvětloval, že náš Oblastní výbor ČSBS Benešov je v tom nevinně a že to je záležitostí všech předsedů OV, ze kterých se náš ÚV skládá, mezi nimiž je zřejmě převážná většina příznivců předsedy Vodičky, sotva si touto cestou vymůžeme nějakou změnu ve vedení organizace. Na dotaz, co tedy s tím chceme dělat, jsem problém mohl jen těžko vysvětlovat.

Abych se z této pro mne nepříjemné a trapné situace nějak dostal, vyzval jsem ty, co mne oslovili, aby nám prostřednictvím svých organizací pomohli zesílit hlas – tedy hlas veřejnosti ve snaze prosadit změnu ve vedení ÚV ČSBS.

Předpokládám, že o tomto návrhu budou alespoň někteří přemýšlet stejně, jako členové ČSBS Benešov.

V Benešově 7. 5. 2019

 

za OV ČSBS Benešov

JUDr. Jiří Chaloupka

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *