Poznávací výlet členů votické organizace

Za chladného, ale slunečného rána na počátku září, se nás  sešlo asi 15 členů ZO Votice na náměstí, nasedli jsme do aut a jeli do městečka Sázava, kam nás pozval jeden z našich členů, Bc. Ivan Bařinka.

Po příjezdu do Sázavy jsme nejprve navštívili kostel Sbor opata Prokopa obce Církve československé husitské. Právě v tomto kostele náš kolega, Ivan Bařinka, pracuje jako farář této církve.

Poslechli jsme si velmi zajímavý výklad o historii kostela. Byl zbudován Církví československou husitskou na popud tehdejšího faráře Jaroslava Bendla v letech 1939−1941.

Sám farář Bendl zemřel v roce 1943 v koncentračním táboře Osvětim.

Vyslechli jsme si zajímavé povídání o této církvi a pro mnohé z nás to byly velmi zajímavé a nové informace.
Protože jsme měli před sebou ještě návštěvu dalšího zajímavého místa v Sázavě, pozval nás přítel Bařinka po jejím skončení na občerstvení na jeho faru.

 

Přejeli jsme most přes řeku Sázavu a zavítali jsme do areálu sázavského kláštera. Mnozí z nás se vydali s průvodcem na prohlídku. Sluníčko nádherně hřálo, a tak jsme uvítali i možnost posezení v tomto nádherném areálu.

Po této návštěvě jsme se přesunuli za naším kolegou Ivanem Bařinkou na jeho faru. Tam na nás čekalo výtečné občerstvení, při kterém jsme si povídali o všem možném, o politice, o situaci v našem státě i ve světě, zavzpomínali na naše přátele i známé, o tom, co nás v nejbližší době čeká a mnoho dalšího.

A protože už čas hodně pokročil, museli jsme pomýšlet na cestu domů. Výlet se všem moc líbil a určitě si v příhodném čase opět najdeme zajímavé místo k návštěvě.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *